Túlélő könyvcsomag – Életösztön ébresztő minden korosztálynak
Vannak könyvek, amelyeknek az elolvasásához is komoly erőre van szükség, de ettől erősödünk a legjobban
Fontos, hogy a minket manipulálni akaró erőknek átlássunk a szándékain, de ugyanilyen jelentősége van annak is, hogy bajban miként álljuk meg a helyünket a fizikai körülmények kihívásaival szemben. Ebben segít a Túlélő könyvcsomag, amely kiegészíti A tudás szigete könyvcsomagot.
2019 őszén egy rejtélyes megkeresést kaptam: könyvkiadás miatt találkozni akart velem egy Franciaországból visszatelepült személy. Erre sor is került az egyik Kálvin tér melletti sörözőben. Egy jó kedélyű, rokonszenves fiatalemberrel fogtam kezet, és mi tagadás megközelítőleg sem néztem ki belőle, hogy egy idegenlégiós veteránnal van dolgom, aki majdnem 10 évet húzott le a világ talán legkeményebb hadseregében. Az illető nem idegenlégiós sztorikról és Rejtő Jenő-féle kalandokról akart beszámolni, hanem letett az asztalra egy agyonolvasott francia nyelven megjelent könyvet, a címe: Gerilla. Ezután a fiatalember nem sokat kertelt, katonásan rámutatott, ezt a könyvet ki kell adni Magyarországon! Aztán hosszasan taglalta a miérteket. Mint fogalmazott:
“Én ott voltam az ezekhez hasonló helyszíneken, mint ami a könyvben meg van írva, ott voltam azok között, akikről ez a könyv szól, ami ebben a kötetben meg van írva, pont így zajlik le egy kataklizma, ilyen helyzetekre képeztek ki minket.
Az embereknek tudniuk kell, mi vár rájuk, ebben a könyvben borzasztó dolgok, nagyon kemény történetek vannak, de ez maga az igazság. Erre kell felkészülni, mert aki nincs tisztában a valódi veszéllyel, az menthetetlenül elvész, az nem tudja megvédeni a családját, azokat le fogják mészárolni.”
Majd rátért a lényegre, ő ezt a könyvet lefordította, olvassam el és higgyem el, nagyon fontos könyvet fogok kiadni.
Hazafelé a vonaton bele is kezdtem, a 30. oldal környékén tudtam, igaza van Ofella Balázsnak (így hívták a fiatalembert), tényleg nagyon fontos könyvről van szó. Majd másnap délelőttre végeztem is a kötettel és megpróbáltam megszerezni a jogait. Akkor az évi 5-6 könyvet megjelentető Kárpátia Stúdió gazdasági hátteréhez képest hajmeresztő összeg jött ki, és olyan helyzetben voltam, mint a szerencsejátékos a rulettasztalnál, amikor minden pénzét egy tétre teszi fel, ha nem jön be a várakozása, konkrétan mindent elbukik. Nem mondom, hogy nem remegett egy kicsit a kezem, de a belső hang arra biztatott, csináld meg.
Így kezdődött életem egyik legérdekesebb, legizgalmasabb, legkülönlegesebb könyvkiadási története. Tehát a kocka el lett vetve, a siker pedig felfoghatatlan méretet öltött. A cukrot nem vitték úgy a képzeletbeli mondásban, mint a Gerillát. És hát újabb anyagi probléma keletkezett: aki egy kicsit ért a könyvkiadáshoz, az tudja, a terjesztés nemcsak pofátlanul nagy árrést vesz le – 55-60 százalék a könyv eredeti árából –, hanem amennyire csak tudja, húzza az időt a kifizetéssel, vagy éppen hazudik az eladásról, vagyis az értékesített könyveket is a bizományi készleten tartja. Nem mondom, hogy nincs olyan terjesztő, aki becsületes lenne, de 15 év alatt ezzel ritkábban találkoztam, mint a fehér hollóval. Tehát elfogyott a könyv, új kiadásra viszont nem volt pénz, mert a terjesztő 2-3 hónap múlva fizette ki azt az összeget, amiből újat lehetett volna nyomni. És ekkor megint megjelent Ofella Balázs, aki már bajtársként állt a kérdéshez és többször is baráti kölcsönnel segítette ki a kiadót a nehéz helyzetből. Ritka bizalom ez egy alig egy hónapos ismeretség után. Le a kalappal, és kétségtelen, Ofella Balázs nélkül sohasem lett volna Gerilla.
A Gerilla akkori anyagi sikere teremtette meg annak a lehetőségét, hogy olyan könyveket is kiadjak, amelyek veszteségesek, de kiemelt jelentőségűek a múltunk megismerése szempontjából. Révay Mór Jánosné naplója, Kozma Miklós 1918-1919-es visszaemlékezésének a kiadása sok más kötethez hasonlóan nagy büszkeséggel tölt el, mert ezeket gondos kezek nemcsak eltüntették, kicenzúrázták a magyar tudatból, hanem végérvényesen azt gondolták, olyan mélyre ásták, hogy azokat soha senki nem fogja megtalálni. Szerencsére nagyot tévedtek.
Visszatérve a Gerillára, ennek a valóban brutális, de “életösztön-ébresztő” könyvnek további folytatásai jelentek meg, mindhárom kiemelkedően fontos könyv. De a széplelkű, a világot csak rózsaszínben látó olvasóknak kifejezetten nem ajánlom egyiket sem. A Gerilla az, amihez komoly erő kell, nemcsak az olvasásához, hanem a feldolgozásához is. Rám az első kötet olyan hatást tett, hogy azonnal beiratkoztam egy tanfolyamra és megtanultam a fegyverekkel bánni. Nem voltam katona, korábban azt sem tudtam, hogyan kell fogni egy karabélyt, nemhogy lőni vele. És el kell mondanom, nagyon jó érzés, ha az embernek ilyen társa is van. Emlékszem az első lövésre, arra a dörrenésre, aminek a hangjától most is libabőrös leszek, és arra az erőre, amit éreztem utána. A magabiztosságom keményebbé vált utána, mint a vídia. Aki nem próbálta, semmiképpen se hagyja ki. Minden férfinak tudnia kell, hogy működik egy ilyen társ.
A Gerilla kiadása során sikerült rávennem Ofella Balázst, hogy adjuk ki könyvalakban az idegenlégiós memoárját is. Balázs személyében nemcsak egy “bajtársat” ismertem meg. Egy visszafogott, a végletekig szerény ember, aki nem ismeri a képzelt kalandokkal való hetvenkedést. Tehát nem egy szájhős, aki mindenféle mesékkel traktálja az embert. Minden szót, gondolatot úgy kell kihúzni belőle, mint a székely atyafiból a vallomást, mert a legizgalmasabb történetet sem tartja olyannak, hogy az megérne egy mondatot is. Pedig micsoda élethelyzetek bontakoznak ki a könyv lapjain!
Egy interjú kapcsán Alexandre Goodarzy könyvére egy kicsit később figyeltem fel. És megint megszólalt a belső hang: nagyon fontos könyvet írt, szerezd meg és add ki. Ennek már úgy vettem meg a jogdíjait, hogy el sem olvastam előtte, és nem tudtam róla többet, mint amit az interjúban elmondott. És nem csalódtam, megint egy fontos pillanat volt annak a tudatosításában, hogy meg kell tanulni bánni a megérzéseinkkel, az intuícióinkkal. Mindenkiben működik a belső hang, csak az a fene nagy racionalitás elnyomja, kizárja, vagy egyenesen börtönbe száműzi.
A Segélykiáltás a dzsihadista pokolból című könyv annak a hátterét mutatja be, ami a Gerillában már kibontakozik. A könyv nemcsak azért érdekes, mert a Közel-Kelet történelmi, társadalmi összefüggéseit páratlanul érdekesen láttatja, hanem figyelemfelhívás arra, hogy ami ott megtörténik, az meg fog történni nálunk is.
Feketén-fehéren kibontakozik, hogy a napi híradásokban megjelenő szakértők mennyire műveletlenek, milyen elképesztő mértékben tájékozatlanok, kiderül, hogy mennyire tudatlanok a térségről cikkeket jegyző újságírók. És hát az is egyértelművé válik, hogy mikor és miben vezetnek félre a különböző médiafelületek.
Csak egy példa: nemrég az egész magyarországi fideszes “keresztény” média nagy ovációval ünnepelte Szajjad Haszan Naszrallah, az iszlamista Hezbollal vezetőjének Izrael általi meggyilkolását. Természetesen azt elhallgatták, hogy Naszrallah a keresztények barátja volt, szervezete, a Hezbollah a szíriai keresztények védelmét látta el azokkal az iszlamistákkal szemben, akiket a zsidók pénzeltek. Vagyis a magyar keresztény kormány azokat a zsidókat ünnepelte, és azok mellett áll ki, akik a kereszténygyilkoló iszlamistákat finanszírozzák azért, hogy minél több keresztényt tudjanak lemészárolni. Nem érdekes, hogy ezt a média milyen diszkréten elhallgatja?
A Túlélő könyvcsomag fontos kiegészítője A tudás szigete könyvcsomagunknak. Mert fontos, hogy a minket manipulálni akaró erőknek átlássunk a szándékain, de ugyanilyen jelentősége van annak is, hogy bajban miként álljuk meg a helyünket a fizikai körülmények kihívásaival szemben.
Alexandre Goodarzy könyvének bemutatója Budapesten: