Playback speed
×
Share post
Share post at current time
0:00
/
0:00
Transcript

A digitális kultúra diktatúrája

Hogyan cenzúráznak egy magyar könyvkiadót?

A könyvek összekötnek térben és időben azzal a jövővel, ami nem épülhet jelenkorunk hazugságaira. Mások mellet erről is beszéltem az Ultrahang Plusz csatorna műsorában Pataki Tamással.

Számomra a könyvkiadás egy olyan küldetés, ami szervesen összefügg az igazság keresésével. De az igazságot nemcsak keresni kell, hanem a megtalált bizonyosságokat meg kell tudnunk őrizni a gyerekeinknek, unokáinknak, a jövő magyarjainak, mert ha nekik nem lesz mire támaszkodniuk, akkor a jelenleginél is hazugabb világban fognak felnőni, amelyben az igazságtalanság lesz az úr. A könyvek összekötnek térben és időben azzal a jövővel, ami nem épülhet jelenkorunk hazugságaira. Mások mellet erről is beszéltem az Ultrahang Plusz csatorna műsorában Pataki Tamással, akivel korunk kihívásait vitattuk meg, és azt is, milyen veszélyt jelent a digitalizáció az igazságra.

Arra hívtam fel a figyelmet, hogy a könyv az egyetlen olyan forma, amit nem lehet átírni, meghamisítani. Ezzel szemben a digitális tartalmakat bármikor el lehet tüntetni, meg lehet változtatni, egy gombnyomással egész kultúrákat meg lehet szüntetni. Azt is elmondtam, hogy az elmúlt hónapokban példátlan cenzúra sújtja a Kárpátia Stúdió könyvkiadót, aminek ideológiai okai vannak. A nagy könyvterjesztők egyáltalán nem forgalmazzák Raffay Ernő, Borvendég Zsuzsanna és más fontos szerzők műveit, ezzel is cenzúrát próbálnak gyakorolni azzal a céllal, hogy ne jusson el az emberekhez az igazság. Példaként említettem Daniele Ganser: USA - A gátlástalan birodalom című kötetét, melyet különböző közösségi platformokon próbáltam én is népszerűsíteni, de a könyvet azonnal letiltották, az oldalaink elérhetőségét teljesen lekorlátozták. De ugyanezt tapasztalta a Magyar Menedék könyvesbolt is.

Mindezek ellenére a Kárpátia Stúdió olyan könyvekre összpontosít a jövőben is, amelyek megkérdőjelezik a fősodratú narratívákat és fontos igazságokat tárnak fel és őriznek meg. Ezek mellett a kritikai gondolkodás és a könyvek által történő tudásmegőrzés fontosságát is hangsúlyoztam, valamint arra hívtam fel a figyelmet, hogy az öntudatos olvasók felelőssége, hogy támogassák a független kiadókat, mert ezzel tudnak hozzájárulni az igazság, a kritikai gondolkodás és az információszabadság fennmaradásához.

Kiadói küldetésem fontos részét képezi azoknak a szellemi nagyságoknak az újrafelfedezése, akiket korábban gondos kezek kisatíroztak a magyar nemzettudatból. Mások mellett kiemeltem Szécsy János jelentőségét, aki Az erőszak kora című könyvet írta meg, amely a XX. századi magyar szellemtörténet egyik legnagyobb alkotása. Kiemeltem Huszár Károly és Miskolczy Ágost jelentőségét. Könyveiket, Az égő Oroszország és a Szemben a forradalom arcvonalával címűeket, az elsők között tiltották be az 1945-ös első nagy cenzúra bevezetésével, nem véletlenül. De kiemeltem Karczag György munkásságát is, megemlítve, hogy A térkép szerint ismeretlen minden idők egyik legjobb magyar kalandregénye, ami bármely korosztály számára felejthetetlen élményeket nyújt. Szóba került a most megjelent Titkos Elit című könyv is, melyet a "történelemkönyvek Szent Gráljának" tartok.

Az interjú az Ultrahang Plusz YouTube csatornáján jelent meg 2024. december 8-án.





Ha szeretne értesülni a hamarosan megjelenő könyveinkről, vagy arról olvasni, hogy egy-egy könyv milyen felismerésekkel gazdagíthatja az Ön életét, adja meg az E-mail címét és kattintson a Subscribe (Feliratkozás) gombra!

Kárpátia Stúdió Könyváruház
Kárpátia Stúdió Könyváruház