A könyvek összekötnek térben és időben azzal a jövővel, ami nem épülhet jelenkorunk hazugságaira. Mások mellet erről is beszéltem az Ultrahang Plusz csatorna műsorában Pataki Tamással.
Számomra a könyvkiadás egy olyan küldetés, ami szervesen összefügg az igazság keresésével. De az igazságot nemcsak keresni kell, hanem a megtalált bizonyosságokat meg kell tudnunk őrizni a gyerekeinknek, unokáinknak, a jövő magyarjainak, mert ha nekik nem lesz mire támaszkodniuk, akkor a jelenleginél is hazugabb világban fognak felnőni, amelyben az igazságtalanság lesz az úr. A könyvek összekötnek térben és időben azzal a jövővel, ami nem épülhet jelenkorunk hazugságaira. Mások mellet erről is beszéltem az Ultrahang Plusz csatorna műsorában Pataki Tamással, akivel korunk kihívásait vitattuk meg, és azt is, milyen veszélyt jelent a digitalizáció az igazságra.
Arra hívtam fel a figyelmet, hogy a könyv az egyetlen olyan forma, amit nem lehet átírni, meghamisítani. Ezzel szemben a digitális tartalmakat bármikor el lehet tüntetni, meg lehet változtatni, egy gombnyomással egész kultúrákat meg lehet szüntetni. Azt is elmondtam, hogy az elmúlt hónapokban példátlan cenzúra sújtja a Kárpátia Stúdió könyvkiadót, aminek ideológiai okai vannak. A nagy könyvterjesztők egyáltalán nem forgalmazzák Raffay Ernő, Borvendég Zsuzsanna és más fontos szerzők műveit, ezzel is cenzúrát próbálnak gyakorolni azzal a céllal, hogy ne jusson el az emberekhez az igazság. Példaként említettem Daniele Ganser: USA - A gátlástalan birodalom című kötetét, melyet különböző közösségi platformokon próbáltam én is népszerűsíteni, de a könyvet azonnal letiltották, az oldalaink elérhetőségét teljesen lekorlátozták. De ugyanezt tapasztalta a Magyar Menedék könyvesbolt is.
Mindezek ellenére a Kárpátia Stúdió olyan könyvekre összpontosít a jövőben is, amelyek megkérdőjelezik a fősodratú narratívákat és fontos igazságokat tárnak fel és őriznek meg. Ezek mellett a kritikai gondolkodás és a könyvek által történő tudásmegőrzés fontosságát is hangsúlyoztam, valamint arra hívtam fel a figyelmet, hogy az öntudatos olvasók felelőssége, hogy támogassák a független kiadókat, mert ezzel tudnak hozzájárulni az igazság, a kritikai gondolkodás és az információszabadság fennmaradásához.
Kiadói küldetésem fontos részét képezi azoknak a szellemi nagyságoknak az újrafelfedezése, akiket korábban gondos kezek kisatíroztak a magyar nemzettudatból. Mások mellett kiemeltem Szécsy János jelentőségét, aki Az erőszak kora című könyvet írta meg, amely a XX. századi magyar szellemtörténet egyik legnagyobb alkotása. Kiemeltem Huszár Károly és Miskolczy Ágost jelentőségét. Könyveiket, Az égő Oroszország és a Szemben a forradalom arcvonalával címűeket, az elsők között tiltották be az 1945-ös első nagy cenzúra bevezetésével, nem véletlenül. De kiemeltem Karczag György munkásságát is, megemlítve, hogy A térkép szerint ismeretlen minden idők egyik legjobb magyar kalandregénye, ami bármely korosztály számára felejthetetlen élményeket nyújt. Szóba került a most megjelent Titkos Elit című könyv is, melyet a "történelemkönyvek Szent Gráljának" tartok.
Az interjú az Ultrahang Plusz YouTube csatornáján jelent meg 2024. december 8-án.
Szakács Árpád: Hogyan tudjuk megmenteni az igazságot a jövőnek?
A felelősségünk nemcsak a jelenre vonatkozik, a felismeréseket, a mi életünk igazságait meg kell tudnunk őrizni az utókornak is.
Túlélő könyvcsomag – Életösztön ébresztő minden korosztálynak
Fontos, hogy a minket manipulálni akaró erőknek átlássunk a szándékain, de ugyanilyen jelentősége van annak is, hogy bajban miként álljuk meg a helyünket a fizikai körülmények kihívásaival szemben. Ebben segít a Túlélő könyvcsomag, amely kiegészíti A tudás szigete
Valójában pillanatnyilag nem létezik olyan adathordozó, amin tartósan tárolni tudnánk adatot úgy, hogy ne kelljen azt lecserélni folyamatosan egy mindig modernebb adathordozóra... A könyv az igazi.
Remek! Új digitalizációt és papírt összekapcsoló hidakat vagy gázlóköveket kell kiépíteni a Szírianizáció felé, erőltetett menetben terelt, magyar társadalom egyre agymosottabb generációja részére. A könyv jelentőségét és abszolút értékét nem feladva, de az olvasókat afelé visszaterelve.
világítótorony a sötét liberális és a baloldali szeméttengerben.
A nagy téma az, hogy a kiadói munka lényege tűnik el. Hogy van egy entitás, amelyik szűr, értéket mér, választ, válogat és rendelkezésre bocsát. Az itt csak digitálisnak becézett nyomorúságnak Ken Andrew ad magyarázatot itt. KEEN, Andrew The_cult_of_the_amateur Internet killing our culture.pdf....
Monitorfüggővé váltak az emberek és valóban "kultúrális" moslékkal - szórakoztatásul - válnak egyre igénytelenebbé. Könyvolvasásra nincs idő, mert ők kikapcsolódni vágynak a mindennapi mókuskerékből, erre hivatkoznak. Amikor gondolkodásra ösztönző könyvet, vagy akár filmet ajánlunk nekik, azt mondják, "Ne fárassz már!' A gondollkodás mára fárasztóvá vált, azonban a számítógép, vagy a mobiltelefon képernyője előtt töltött idejüket nem sajnálják. A gyerekeiknek ők jelentik a mintát, ők sem olvasnak, mert nekik sincs idejük rá! :(